Anasayfa / Uygurca / Çin Nazi Kamplarında Kaybolanlar. Tanık 14 Raziye (short), France (Uygurca)

Çin Nazi Kamplarında Kaybolanlar. Tanık 14 Raziye (short), France (Uygurca)

Tanık 14 Raziye (short), France (Uygurca) : 52 yaşında Doğu Türkistan’lı Uygur Türkü. Raziye hanım halen Fransa’da yaşamaktadır. 3 yıl önce 2016 yılında vatanından çıkmış. 2,5 yıldır kardeşlerinden ve ailesinden haber alamıyor. Ailesi aniden yok olup gitmiş. Ailesi Doğu Türkistan’ın Aksu vilayetinde ikamet ediyormuş ve açık adresini veriyor.

Ailesinin doğum tarihlerini, doğum yerlerini ve adreslerini tek tek delil olarak belirtiyor. Yiğenlerini ve eniştelerini hepsini tek tek sayıyor. Okudukları okullarına kkadar belirtiyor. Abisi uydurma suçlarla Çin Nazi Kamplarına götürülmüş.

Bütün ailesi ile 2017 yılının 2 ve 3. aylarında tamamen kesilmiş ve hiç bir aile fertlerinden haber alamıyor. Hayatlarından endişe ediyor. Ailesi Abla, abi, kardeşleri, enişte ve yiğenleri için Çin Halk Cumhuriyeti’nin yalanlarına karşı Şahitlik ve Tanıklık ifadesi veriyor.

Çin Halk Cumhuryeti’nin yetkililerinin yapmış olduğu ”Tutukluların %90’ını Saldık” açıklamasını yalanlıyor. Madem %90’ını saldınız neden biz ailelerimizden hiç kimse ile görüşemiyoruz diyerek Çin’li yetkilileri yalanlıyor.

BU HABERLER DE VAR!

Çin Nazi Kamplarında Kaybolanlar. Tanık 309 Nebijan, Sweden (English, Uygurca)

Nebijan, Sweden (İngilizce ve Uygurca) : Nebijan bazı arkadaşları için ifade veriyor. Bunlardan biri olan …

Çin Nazi Kamplarında Kaybolanlar. Tanık 308 Gene, Russia (Uygurca)

Gene, Russia (Uygurca) : Bir Restaurant sahibi Tahircan Haşim için Çin Halk Cumhuriyeti’nin yalanlarına karşı …

Watch Dragon ball super