Anasayfa / English / Çin Nazi Kamplarında Kaybolanlar. Tanık 64 Nejmidin, Belgium (English, français, Uygurca)

Çin Nazi Kamplarında Kaybolanlar. Tanık 64 Nejmidin, Belgium (English, français, Uygurca)

Nejmidin, Belçika (İngilizce, Fransızca ve Uygurca) : Nejmidin birkaç arkadaş ve akrabaları için Çin Halk Cumhuriyeti’nin yalanlarına karşı Şahitlik ve Tanıklık ifadesi veriyor.

Arkadaşı Turdi Memet, Mart 2017’de gözaltına alınmadan önce Urumçi’deki Wapa içecek şirketinde müdürdü. Çin Pol,sleri tarafından tutuklanarak 20 yıl hapis cezası verilmiş ve Çin’in içine transfer edilerek Çin İşkencehanelerine götürülmüş.

Ticaret ile uğraşan arkadaşı Yasin Kerem, Hiçbir suçu olmadan Çin Polisleri tarafından 20 yıl hapis cezası verilerek Çin Nazi Kampları’na götürülmüş.

Arkadaşı Abdurrahif için de Çin uydurma suçlarla 20 yıl hapis cezası vermiş ve Çin Nazi Kampları’na götürülmüş. Bu arkadaşına 20 yıl ceza 2013 yılında verilmiş.

Nejmidin’in Halası, oğlu ve gelini Çin Polisleri tarafından tutuklanarak Çin Nazi Kampları’na götürülmüş. Halası serbest bırakılmış gelini 6 yıl hapis, oğlu ise 8 yıl hapis cezasları verilmiş. Kendilerinin hiç bir suçları yok, uydurma suçlarla cezalar verilmiş.

Büyük abisi Abdulkerim Rahman 1996 yılında tutuklandı 23 yıldır Çin zindinlarında bulunuyor.

Kızkardeşi Amannisa, 2 yıl Çin Nazi Kamplarında kalmış, duymuna göre bir ay önce bırakılmış olabilir fakat kendisinden haber alamadığı için bu bilgiyi doğrulayamıyor.

Nejmidin’in Kızkardeşi, akrabaları ve arkadaşları hakkında hiç bir haber alınamıyor. Hayatlarından endişe ediliyor. Sağmı yoksa Öldürüldüler mi? Organları çalındımı tespit edilemiyor. Çin Halk Cumhuriyeti ve ÇKP yetkililerini bu aileleri ortaya çıkarmaya, serbest bırakmaya davet ediyor ve yetkililerden bir açıklama bekliyoruz.

BU HABERLER DE VAR!

Çin Nazi Kamplarında Kaybolanlar. Tanık 340 Rebecca, USA (English)

Rebecca, ABD (ingilizce) : Rebecca, geçtiğimiz günlerde yurt dışında bulunan Uygur Türklerinin, üniversite harcı ödemeye …

Çin Nazi Kamplarında Kaybolanlar. Tanık 339 Muhemmed’eli, USA (English)

Muhemmed ‘ eli, ABD (ingilizce) : Muhammad Ali Çin Nazi Kamplarında kayıpolan veya gözaltında bulunan 15 …

Watch Dragon ball super