Anasayfa / Kayıp Yakınları

Kayıp Yakınları

Gözaltı / Kayıp yakınları olan kardeşlerimize tavsiyelerimiz

Kayıp Videolarımızda yakınlarınız yoksa : Acilen örnekteki videolar gibi, en az bir video çekerek bizlere ulaştırınız. Kayıplarınızla ilgili elinizde delil bilgi, belge ve fotoğraflarınız varsa videolarınızda yer almalı.

1) ayda en az bir video ifadesi yapın. Bu, davamızı canlı ve erişilebilir tutar.

2) mümkün olduğunda medya ile konuşun. Eğer birinin senin hikayeni yazmasını istiyorsan ve medya seninle ilgilenmiyorsa, bizler bağımsız gazetecileriz sesinizi Palatformumuzda ulaştırmayı deneyiniz.

3) Hükümetler / Sivil Toplum Kuruluşları / BM ‘ ye itiraz mektupları yazın. Hiçbir şeyden yapmamaktan daha iyidir ve büyük olasılıkla fayda verecektir.

4) China Stop Kayıp Listemize Mutlaka Kayıplarınızı Ekleyiniz. Bunları ayrı ayrı veya tek bir videoda yapabilirsiniz.

5) Kayıplarınızı, Video ve belgelerinizi ”kayipturkistan@hotmail.com” adresinden gönderebilirsiniz

6) Doğu Türistan’daki yerel polis istasyonları ve ofisleri onları rahatsız etmek için arayın. Yerel Çin büyükelçilikleri / konsolosluklar arayın ve onları da rahatsız edin. Yaptığınız aramalar kaydedin ve Sosyal Medya Platformlarında Paylaşın. (Daha çok paylaşım için mümkünse farklı dillere tercüme ettirin)

7) Seninle aynı acıyı paylaşan benzer pozisyonda olan başka arkadaşlarınıza yardım edin. Bazen, kendin için hiçbir şey yapamasanda, başkaları için çok şey yapabilirsin ve bu da sana çok şey öğretir.

Önemli Not : Elimizde 1000 adet Çin Nazi Kamplarını ve Uygur Türklerine yapılan insanlık dışı muameleyi gösteren delil video bulunmaktadır. Delil teşkil eden bu videolar sırasıyla işlenerek web sitemize konulacaktır.

Doğu Türkistan Kayıpları Arama Platformu

Watch Dragon ball super