Anasayfa / English / Çin Nazi Kamplarında Kaybolanlar. Tanık 63 Nejmidin, Belgium (English, Uygurca)

Çin Nazi Kamplarında Kaybolanlar. Tanık 63 Nejmidin, Belgium (English, Uygurca)

Nejmidin, Belçika (İngilizce ve Uygurca) : Çin Halk Cumhuriyeti’nin tutuklayarak Çin Nazi Kampları’na götürdüğü 3 Aİle için Çin Halk Cumhuriyeti’nin yalanlarına karşı Şahitlik ve Tanıklık ifadesi veriyor.

Birinci Aile – Abdullah Kasım ailesi : Bu aile Çin Polisleri tarafından tutuklanarak hepsi Çin Nazi Kamplarına götürülmüş. Bu ailenin hiç bir suç işlemediğini belirtiyor ve Çin’li yetkililerden suç işledilerse işledikleri suçun ve yargılandıkları mahkemenin kanıt, delil vs bilgilerinin gösterilmesini talep ediyor. Bu hükmün Çin Kanunlarına ve dünya İnsan Hakları Kanunlarına uygun olup olmadığına bakmak istiyor. Bunu ispatlamak veya bu aileyi neden tutukladığını iyi anlamak gerektiğini belirtiyor.

İkinci Aile – Tohsun Ailesi : Bu ailenin ve akrabalarından 70’e yakın kişi tutuklanarak Çin Nazi Kamplarına götürülmüş.

Üçüncü Aile – Abdulkahhar Ailesi : Bu Ailenin bütün akrabalarının yaklaşık %71’i tutuklanarak Çin Nazi Kampları’na götürüldüğünü belirtiyor.

Bu 3 aile hakkında hiç bir haber alınamıyor. Hayatlarından endişe ediliyor. Sağmı yoksa Öldürüldüler mi? Organları çalındımı tespit edilemiyor. Çin Halk Cumhuriyeti ve ÇKP yetkililerini bu aileleri ortaya çıkarmaya, serbest bırakmaya davet ediyor ve yetkililerden bir açıklama bekliyoruz.

BU HABERLER DE VAR!

Çin Nazi Kamplarında Kaybolanlar. Tanık 340 Rebecca, USA (English)

Rebecca, ABD (ingilizce) : Rebecca, geçtiğimiz günlerde yurt dışında bulunan Uygur Türklerinin, üniversite harcı ödemeye …

Çin Nazi Kamplarında Kaybolanlar. Tanık 339 Muhemmed’eli, USA (English)

Muhemmed ‘ eli, ABD (ingilizce) : Muhammad Ali Çin Nazi Kamplarında kayıpolan veya gözaltında bulunan 15 …

Watch Dragon ball super