Anasayfa / English / Çin Nazi Kamplarında Kaybolanlar. Tanık 65 Reyhangul, Belgium (English, Uygurca)

Çin Nazi Kamplarında Kaybolanlar. Tanık 65 Reyhangul, Belgium (English, Uygurca)

Reyhangul, Belçika (İngilizce ve Uygurca) : Reyhangul, Eşi Ruzihaji Cunuz, annesi Aytursun Qurban (62 Yaş) ve Çin Nazi Kampları’nda işkence ile öldürülen kardeşi Yasinjan ve Yasinjan’ın eşi ve Çocuk Toplama Kamplarına götürülen 5 çocukları için Çin Halk Cumhuriyeti’nin yalanlarına karşı Şahitlik ve Tanıklık ifadesi veriyor.

Reyhangül’ün annesi Aytursun Qurban Mart 2017’de Çin polisleri tarafından yaşadığı Doğu Türkistan topraklarında tutuklandı ve Çin Nazi Kamplarına götürüldü.

Eşi Doğu Türkistan’ın Kaşgar vilayetinde ticaret yapıyor ve 17.02.2017 tarihinde tutuklanarak Çin Nazi Kampları’na götürülüyor. Eşinden haber alamıyor ve hayatından endişe ediyor.

Kardeşi Yasinjan Tohti, 2016 yılında tutuklandı ve 2018 Şubat ayında Çin Nazi Kampları’nda işkence ile öldürüldü. Organları satılıp satılmadığı tespit edilemedi. Çin cenazeleri ailelere Organ hırsızlığı tespit edilememesi için vermiyor.

Kardeşinin eşi Gulnur Tohti 35 yaşında ve o da diğer aile fertleri gibi Çin Polisleri tarafından tutuklanarak Çin Nazi Kamplarına götürüldü.

Kardeşinin 5 çocuğuda anneleri ile aynı akıbiyeti paylaştı ve Çocuk Toplama Kampları‘na götürüldüler. Hayatlarından endişe ediliyor.

Kızkardeşi Nurmangul Tohti 35 yaşında. 208 Şubat ayında tutuklarak Çin Nazi Kampları’na götürüldü ve kendisinden haber alınamıyor.

Kızkardeşinin eşi Ahmetjan Hoca, 2017 Temmuz ayında tutuklanarak Çin Nazi Kampları’na götürüldü. kendisinden haber alınamıyor. Çocukları Fatma ve Saliha’da anne ve babaları gibi tutulanarak Çin Çocuk Kampları’na götürüldüler ve bu çocuklardan da haber alınamıyor.

Resimlerini bulamadığı 20ye yakın akrabasından da haber alamıyor ve muhtemelen bu akrabalarıda diğerleri gibi Çin Nazi Kampları’nda ölümü beklemekte.

Reyhangul’ün bu saydığı yakınları hakkında hiç bir haber alınamıyor. Hayatlarından endişe ediliyor. Sağmı yoksa Öldürüldüler mi? Organları çalındımı tespit edilemiyor. Çin Halk Cumhuriyeti ve ÇKP yetkililerini bu aileleri ortaya çıkarmaya, serbest bırakmaya davet ediyor ve yetkililerden bir açıklama bekliyoruz.

BU HABERLER DE VAR!

Çin Nazi Kamplarında Kaybolanlar. Tanık 340 Rebecca, USA (English)

Rebecca, ABD (ingilizce) : Rebecca, geçtiğimiz günlerde yurt dışında bulunan Uygur Türklerinin, üniversite harcı ödemeye …

Çin Nazi Kamplarında Kaybolanlar. Tanık 339 Muhemmed’eli, USA (English)

Muhemmed ‘ eli, ABD (ingilizce) : Muhammad Ali Çin Nazi Kamplarında kayıpolan veya gözaltında bulunan 15 …

Watch Dragon ball super