Anasayfa / Uygurca / Çin Nazi Kamplarında Kaybolanlar. Tanık 18 Tohti’rozi, Germany (Uygurca)

Çin Nazi Kamplarında Kaybolanlar. Tanık 18 Tohti’rozi, Germany (Uygurca)

Tanık 18 Tohti’rozi, Germany (Uygurca) : Doğu Türkistan’ın Hoten vilayetinde doğu büyümüş. Çin Nazi Kamplarına alınmış uzun yıllardır irtibat kuramadığı Aile ve akrabaları için Çin Halk Cumhuriyeti’nin yalanlarına karşı Şahitlik ve Tanıklık ifadesi veriyor.

Kardeş, Hoten’de oturur, adresini veriyor delil olarak. Kardeşinin hiç bir suçu olmadığını kendisinin Yurt dışında Almanya’da bulunması sebebi ile kardeşi ile irtibat kurmuş ve sırf yurt dışı ile telefonda görüştüğü için kardeşini Çin Polisleri tutuklayarak Çin Nazi Kamplarına götürmüş. Haber alamıyor ve sağ mı ölü mü bilmiyor. Hayatından endişe ediyor.

Halası, 10 yıla yakındır kayıp haber alınamıyor ve hayatından endişe ediyor. Yiğeni hiç bir suçu olmadan Çin Nazi Kamplarına götürüldüğünü belirtip. Çin Halk Cumhuriyetinden derhal serbest bırakılmalarını talep ediyor.

Dünya halkına sesleniyor. Çin’in Nazi Kamplarına götürülen bir milyondan fazla Uygur’un, ailelerinden anne ve babalarından ayrılan çocukların serbest bırakılmasını ümit ettiğini belirtiyor.

BU HABERLER DE VAR!

Çin Nazi Kamplarında Kaybolanlar. Tanık 309 Nebijan, Sweden (English, Uygurca)

Nebijan, Sweden (İngilizce ve Uygurca) : Nebijan bazı arkadaşları için ifade veriyor. Bunlardan biri olan …

Çin Nazi Kamplarında Kaybolanlar. Tanık 308 Gene, Russia (Uygurca)

Gene, Russia (Uygurca) : Bir Restaurant sahibi Tahircan Haşim için Çin Halk Cumhuriyeti’nin yalanlarına karşı …

Watch Dragon ball super