Anasayfa / English / Çin Nazi Kamplarında Kaybolanlar. Tanık 61 Abliz, Belgium (English, Uygurca)

Çin Nazi Kamplarında Kaybolanlar. Tanık 61 Abliz, Belgium (English, Uygurca)

Abliz, Belgium (İngilizce ve Uygurca) : Abliz teyzesi Melikem Tomur ve kocası İskender için Çin Halk Cumhuriyeti’nin yalanlarına karşı Şahitlik ve Tanıklık ifadesi veriyor.

Her ikisi de Şubat 2018’de Çin Halk Cumhuriyeti Polisleri tarafından tutuklanarak Çin Nazi Kampları‘na götürüldü. 2018’den bu güne kadar kendileri hala Çin Nazi Kamplarında gibi görünüyor. Her ikisi de emekli ve kötü durumda olduğu düşünülüyor.

Abliz, Çin Halk Cumhuriyeti yetkililerine çağrıda bulunuyor. Teyzesi ve eşinin salıverilmesini talep ediyor. Milyonlarca Uygur Türkünün çekmiş olduğu sıkıntılar için ezerine düşen görevi yapmaya çalıştığını belirtiyor.

Abliz’in teyzesi Melikem Tomur ve kocası İskender hakkında hiç bir haber alamıyor. Hayatlarından endişe ediliyor. Sağmı yoksa Öldürüldümü? Organları çalındımı tespit edilemiyor. Çin Halk Cumhuriyeti ve ÇKP yetkililerini ortaya çıkarmaya, serbest bırakmaya davet ediyor ve yetkiililerden bir açıklama bekliyoruz.

BU HABERLER DE VAR!

Çin Nazi Kamplarında Kaybolanlar. Tanık 340 Rebecca, USA (English)

Rebecca, ABD (ingilizce) : Rebecca, geçtiğimiz günlerde yurt dışında bulunan Uygur Türklerinin, üniversite harcı ödemeye …

Çin Nazi Kamplarında Kaybolanlar. Tanık 339 Muhemmed’eli, USA (English)

Muhemmed ‘ eli, ABD (ingilizce) : Muhammad Ali Çin Nazi Kamplarında kayıpolan veya gözaltında bulunan 15 …

Watch Dragon ball super